.

انواع سیستم تهویه صنعتی و کاربرد آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

انواع سیستم های تهویه را میتوان به سه دسته مکشی یا استخراجی ،تهویه دمشی یا فشاری و حالت سوم تهویه دمشی -مکشی که تلفیقی از دو سیستم قبل است تقسیم کرد.تهویه به معنای تأمین هوا با کیفیت مطلوب و بعضا شامل بارهای حرارتی و برودتی مورد نیاز یک فضای مشخص است که تأثیر مستقیم بر شرایط آسایش و بهداشت انسان دارد.

بررسی کامل سیستم تهویه اتاق رنگ

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

وجود ﯾﮏ ﺳﯿﺴﺘﻢ تهویه ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﮐﺎرآﻣﺪ از ﻣﻠﺰوﻣﺎت ﺑﺴﯿﺎر مهم و ﺣﯿﺎﺗﯽ در اتاق های رﻧﮓ است. به گونه ای که نبود ﭼﻨﯿﻦ ﺳﯿﺴﺘﻤﯽ ﻋﻼوه ﺑﺮ کاهش ﮐﯿﻔﯿﺖ رﻧﮓ آﻣﯿﺰی و وارد آﻣﺪن ﺧﺴﺎرت به تجهیزات ﻣﻮﺟﻮد در اﺗﺎق، ﺳﻼﻣﺘﯽ اﻓﺮاد را با خطرات جدی و جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد.

جت فن پارکینگی چیست و چه کاربردی دارد

مقاله
1
توسطمهندس داوود ایلخانی

جت فن پارکینگ به یکی از وسایل کاربردی و مهم برای پارکینگ های زیرزمینی و ساختمان های بزرگ تبدیل شده است. از آنجایی که پارکینگ ها محل تردد خودرو است میتوان انتظار جمع شدن دود و گاز های قابل اشتعال و خطرناک را داشت به همین دلیل جت فن پارکینگ میتواند در تهویه و خارج کردن آلودگی کمک زیادی کند. جت فن ها دلیل استفاده از پروفیل ویژه در پروانه و فرم خاص بدنه توانایی رسیدن به سرعت های دورانی بالا و جابه جایی حجم زیادی از هوا در فشار بالا را دارا می باشند.

بررسی اگزوز فن پشت بامی واهمیت آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

این ها همین طور که از اسمشان مشخص است در سقف ساختمان قرار میگیرند و بخش بیرونی آن نیز در بالای پشت بام قرار میگیرد.بنابراین استفاده از این فن می توان به گردش و تهویه محیط کمک بسیاری کند.فن پشت بامی از مدل های پرکاربرد فن است. هواکش پشت بامی برای استفاده های مختلفی بر روی سقف منازل و کارگاه های صنعتی و بیمارستانها نصب می شوند.

اهمیت سیستم تهویه اشپزخانه صنعتی

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه مناسب برای اشپزخانه صنعتی یکی از ضروری ترین بخش ها برای داشتن یک اشپزخانه ایمن و استاندارد است . وجود تجهیزات گرمازایی مانند اجاق های پخت و پز، گرمکن ها، کباب پزها، گریل ها و .... در آشپزخانه اماکنی مانند رستوران ها، هتل ها و بیمارستا ها و .... باعث افزایش چشمگیر دمای محیط، دود و بخارات حاصل از پخت و پز میشود که همین عامل آلودگی به بار خواهد آورد و کیفیت هوای داخل آشپزخانه را کاهش میدهد.

هواساز استخر چیست؟5 ویژگی و کاربرد مهم هواساز

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

رطوبت ایجاد شده در استخرهای سرپوشیده که در طبقات زیرین ساختمان واقع شده اند یکی از عوامل بسیار مهم در فرسایش و تخریب سازه و ساختمان هاست. علاوه بر این بالا بودن میزان بخار آب در محوطه استخر که بر اثر تبخیر سطحی از سطوح خیس مانند کاسه استخر، جکوزی، دوش های روباز و ... به وجود میآید باعث به خطر افتادن سلامت افراد حاضر در محوطه استخر و شناگران میشود. به همین دلیل وجود یک سیستم تهویه کارآمد و مناسب جهت تأمین هوای تازه موردنیاز افراد و کنترل رطوبت استخر از الزامات هر استخر است.

پلاگ فن چیست؟5 ویژگی مهم پلاگ فن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

یکی از نیاز های ضروری در هر صنعتی وجود جریان هوای تازه است. به همین منظور برای تخلیه گاز ،گرد و غبار و یا ورود هوای تازه از هواکش های صنعتی مانند انواع فن های سانتریفیوژ ،فن اکسیال و... استفاده میشودو اما نکته قابل توجه که باعث تمایز این فن از فن های گریز از مرکز شده این است که این فن ها اصولا بدون هوزینگ یا باکس ،جهت نصب مستقیم در ابعاد و ظرفیت های مختلف از1000 تا 100000 متر مکعب بر ساعت طراحی میشوند.

تهویه مطبوع استخر ها

مقاله
6
توسطمهندس داوود ایلخانی

یكی از مسایل مهمی كه در مراحل اولیه استخرها مورد توجه قرار می گیرد،سرپوشیده و یا سر باز بودن استخر است.به عنوان یك قاعده كلی ،چه در استخرهای سرباز و چه در استخرهای سرپوشیده هدف نهایی كارفرما آن است كه مجموعه در اكثر اوقات سال قابل استفاده باشد. در مناطق گرمسیر ،استخرها و پارك های آبی معمولا به صورت سرباز ساخته می شوند و شرایط مطلوب محیط آنها بر مبنای شرایط آب و هوایی منطقه تامین میشود.

بررسی جامع سیستم تهویه پارکینگ و تخلیه دود

مقاله
2
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه پارکینگ یکی از مهم ترین موارد برای پارکینگ های عمومی و سرپوشیده است. پارکینگ ها یکی از اجزای لاینفک ساختمان های امروزی میباشند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. تردد و عبور و مرور افراد در پارکینگ هایی که در طبقات زیرین ساختمان واقع بوده و دارای تهویه مناسب نیستند با مخاطراتی همراه میشنود بعلاوه در اکثر موارد موتور خانه ساختمان نیز در گوشه ای از پارکینگ قرار میگیرد و نیاز تهویه پارکینگ را چند برابر میشود تا از اتش سوزی جلوگیری کند.

فن سانتریفیوژ بکوارد و ویژگی آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

با پیشرفت علم انواع مختلفی از فن ها بوجود آمده است . فن ها از نظر کاربرد تخصصی تر شده اند و سهولت بیشتری را دارا بوده است. به جریان انداختن هوا کار اصلی فن ها می باشد، کاربرد فن سانتریفیوژ افزایش میزان جریان هوا می باشد، درحالیکه فن سانتریفیوژ بکوارد یک فشاری را در داخل پروانه ها به وجود می آورد.

فن سانتریفیوژ چیست؟ کاربرد و انواع فن سانتریفیوژ

مقاله
3
توسطمهندس داوود ایلخانی

فن های سانتریفیوژ که به آن هواکش گریز از مرکز نیز میگویند نوعی سییستم تهویه مطبوع هوا است. به طور کلی میتوان گفت فن های گریز از مرکز یکی از پر کاربرد ترین فن ها در صنایع هستند.این مدل فن ها در شکل و انداره مختلف تولید میشود که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

فن فشار مثبت آتش نشانی

مقاله
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

کشف آتش يكي از بزرگترین اکتشافات بشر بود.امروزه اطفاء حریق در ساختمان هاي بلند يكي از مسایل بسیار حیاتی در ساختمان ها است و تخلیه افراد در زمان آتش سوزي يکي از دغدغه هاي طراحان و کارشناسان ايمني مي باشد. که موجبات ورود انسان به عصر فلز را پدید آورد. اما این کشف مفید میتواند تبدیل به پديده اي بسیار خطرناك گرددو خسارات جبران ناپذيري را به بار آورد.

کنترل رطوبت استخر و اهمیت آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

کنترل رطوبت استخر و مقدار آب تبخیری از یک استخر شنا موضوع مورد بحث در سال های اخیر بوده است، چون تبخير اندازه گیری شده از بسیاری از استخرها به ندرت با مقادیر محاسبه شده همخوانی داشته است. برای دستیابی به همخوانی بهتر بین محاسبات و مقادیر اندازه گیری شده، سازندگان رطوبت گیر استخرهای شنا ضرایب فعالیت را با توجه به نوع استخرها ساختند.

بررسی کامل تهویه مطبوع استخرهاي سرپوشیده

مقاله
1
توسطمهندس داوود ایلخانی

یکی از معضلات و مشکلات مهم در تهویه مطبوع استخرهاي سرپوشیده رطوبت حاصل از تبخیر آب حوضچه، جکوزي و سوناي بخار میباشد،به گونه ای که رطوبت استخر باعث فرسایش سریع در سازه و ادوات و تجهیزات استخر میگردد و معمولا مالکان استخر سالانه مبالغ زیادي صرف تعمیر،نوسازي و تعویض این ادوات می کنند و گاهی نیز پس از چند بار صرف هزینه از استفاده از استخر صرف نظر مینمایند.

از0 تا100 فن های اکسیال | فن اکسیال چیست؟

آموزشی
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

فن های آکسیال (آکسیال axial در زبان لاتین به معنای محوری است) آن دسته از توربو ماشینها هستند که از طریق انتقال انرژی جنبشی حاصل از دوران تیغه های یک پروانه با یک سیال(هوا) جریان پیوسته و یکنواختی از سیال را ایجاد میکنند.