.

جت فن چیست -بررسی ویژگی انواع جت فن

مقاله
6
توسطمهندس داوود ایلخانی

یکی از بزرگترین مشکلات در پارکینگ ها و تونل کمبود هوا است. از آنجایی ‌که خیلی از این فضا ها در زیرزمین یا در محیط ‌هایی هستند که تهویه به ‌صورت طبیعی امکان ‌پذیر نیست، بنابراین برای تهویه باید از یک وسیله استفاده شود. این وسیله، جت فن است

انواع ایرواشر و معرفی کامل اجزای آنها

مقاله
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

ایرواشر یک دستگاه برای خنک کردن یا گرم کردن محیط با توانایی فیلتر هوا، پاکسازی و ایجاد رطوبت در هوا است. و در محیط های مختلف از جمله سوله ها و تهویه ساختمان به منظور تهویه هوا بکار می رود. انواع ایرواشر از جمله ایستاده، دیواری، سقفی و هایژنیک دارای عملکرد مختلف هستند.

بررسی جامع سیستم تهویه پارکینگ و تخلیه دود

مقاله
18
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه پارکینگ یکی از مهم ترین موارد برای پارکینگ های عمومی و سرپوشیده است. پارکینگ ها یکی از اجزای لاینفک ساختمان های امروزی میباشند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. تردد و عبور و مرور افراد در پارکینگ هایی که در طبقات زیرین ساختمان واقع بوده و دارای تهویه مناسب نیستند با مخاطراتی همراه میشنود بعلاوه در اکثر موارد موتور خانه ساختمان نیز در گوشه ای از پارکینگ قرار میگیرد و نیاز تهویه پارکینگ را چند برابر میشود تا از اتش سوزی جلوگیری کند.

فن سانتریفیوژ فوروارد چیست؟ بررسی 4 نکته طلایی هنگام خرید

مقاله
6
توسطمهندس داوود ایلخانی

فن سانتریفیوژ فوروارد نوعی از فن سانتریفیوژ به حساب می‌آید که روی پروانه آن تیغه هایی رو به جلو نصب شده است که در روی این تیغه د‌ه ها انحنای قرار دارد. جهت این انحنا ها در جهت گردش ساعت گرد و پروانه می باشد بنابراین فن سانتریفیوژ فوروارد می تواند مقادیر بسیار زیادی از هوا را با فشار بالا منتقل کند و یا آن را جا به جا کند. در ادامه این متن می خواهیم فن سانتریفیوژ فوروارد را به صورت کامل توضیح دهیم و مقایسه آن با فن های دیگر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فن سانتریفیوژ بکوارد و ویژگی آن

مقاله
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

با پیشرفت علم انواع مختلفی از فن ها بوجود آمده است . فن ها از نظر کاربرد تخصصی تر شده اند و سهولت بیشتری را دارا بوده است. به جریان انداختن هوا کار اصلی فن ها می باشد، کاربرد فن سانتریفیوژ افزایش میزان جریان هوا می باشد، درحالیکه فن سانتریفیوژ بکوارد یک فشاری را در داخل پروانه ها به وجود می آورد.

فن سانتریفیوژ چیست؟ کاربرد و انواع فن سانتریفیوژ

مقاله
9
توسطمهندس داوود ایلخانی

فن های سانتریفیوژ که به آن هواکش گریز از مرکز نیز میگویند نوعی سییستم تهویه مطبوع هوا است. به طور کلی میتوان گفت فن های گریز از مرکز یکی از پر کاربرد ترین فن ها در صنایع هستند.این مدل فن ها در شکل و انداره مختلف تولید میشود که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

هواساز صنعتی چیست و چه ویژگی های دارد؟

مقاله
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

هواساز صنعتی ، یکی از دستگاه‌های صنعتی که علاوه بر تولید هوا و تهویه هوا، برای یک محیط بزرگ می‌تواند انرژی سرمایشی و هم گرمایشی تولید کند هواساز است. این دستگاه از قطعات زیادی تشکیل شده و برای صنایع و مکان‌های مختلف قابل استفاده است. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی درباره هواساز صنعتی به شما ارائه کنیم.

هواساز چیست؟ بررسی 3 مدل مهم از انواع هواساز

مقاله
4
توسطمهندس داوود ایلخانی

واساز چیست ؟ دستگاه هواساز دستگاهی می باشد که وظیفه فیلتر کردن، تنظیم دما ، تنظیم رطوبت، کنترل سرعت، جهت توزیع هوا و میزان هوای ورودی به ساختمان، آپارتمان، سوله صنعتی یا هر نوع ساختمان دیگری را به عهده دارد. به همین خاطر از نظر کاربرد به دو دسته، هواساز ساختمانی و هوا ساز صنعتی دسته بندی می شود.

روفتاپ پکیج چیست؟ 0 تا 100 کاربرد روفتاپ پکیج

مقاله
5
توسطمهندس داوود ایلخانی

روفتاپ پکیج یکی از محصولاتی است که امروزه پا به عرصه تکنولوژی و فناوری گذاشته است و راندمان بالای انرژی آن باعث شده است که به یکی از بهترین محصولات تهویه مطبوع هوا تبدیل شود. روفتاپ یک دستگاه کاملا مستقل است که ساختار ترکیبی آن از کنداسیونگ نشر شیر انبساط و همچنین چیلر بدون اپراتور است.

چیلر چیست؟ بررسی تخصصی کاربرد و انواع چیلر

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

چیلر چیست؟ دستگاهی می ‌باشد که طی فرایندی در یک چرخه مشخص، حرارت را از یک بخش دستگاه به بخش دیگر آن انتقال می ‌دهد. فرایند صورت گرفته تقطیر و تبخیر نمودن مبردی است که میان اجزای chiller در گردش است. در واقع این دستگاه نوعی سیستم سرمایشی می ‌باشد که گرمای موجود در جریان سیال را طی فرایندی جذب می‌ کند.

تهویه مطبوع استخر ها

مقاله
7
توسطمهندس داوود ایلخانی

یكی از مسایل مهمی كه در مراحل اولیه استخرها مورد توجه قرار می گیرد،سرپوشیده و یا سر باز بودن استخر است.به عنوان یك قاعده كلی ،چه در استخرهای سرباز و چه در استخرهای سرپوشیده هدف نهایی كارفرما آن است كه مجموعه در اكثر اوقات سال قابل استفاده باشد. در مناطق گرمسیر ،استخرها و پارك های آبی معمولا به صورت سرباز ساخته می شوند و شرایط مطلوب محیط آنها بر مبنای شرایط آب و هوایی منطقه تامین میشود.

ایرواشر چیست؟ + بررسی کاربرد، اجزا و عملکرد

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

ایرواشر بدون اینکه ساختار چندان پیچیده ای داشته باشد، قادر است با ساختاری که دارد به مانند یک فیلتر برای جداسازی ذرات آلوده از هوای اطراف عمل کند. در واقع نحوه عملکرد ایرواشر به گونه ای است که توانایی تمیز کردن هوای محیط را از ذرات ناپاکی دارد و به همین دلیل می تواند هوای پاکیزه و سالم را برای یک محیط به ارمغان آورد.

اهمیت سیستم تهویه اشپزخانه صنعتی

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه مناسب برای اشپزخانه صنعتی یکی از ضروری ترین بخش ها برای داشتن یک اشپزخانه ایمن و استاندارد است . وجود تجهیزات گرمازایی مانند اجاق های پخت و پز، گرمکن ها، کباب پزها، گریل ها و .... در آشپزخانه اماکنی مانند رستوران ها، هتل ها و بیمارستا ها و .... باعث افزایش چشمگیر دمای محیط، دود و بخارات حاصل از پخت و پز میشود که همین عامل آلودگی به بار خواهد آورد و کیفیت هوای داخل آشپزخانه را کاهش میدهد.

بررسی سیستم تهویه مطبوع ساختمان و انواع آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه مطبوع ساختمان مبحثی که امروزه از اهمیت و توجه زیادی برخوردار است. وجود هوای تازه و تمیز برای ساکنین یک ساختمان امری ضروری است. وجود تهویه مطبوع ساختمان میتواند حس آرامش ،راحتی و شادابی را برای اشخاصی که در آپارتمان و ساختمان های مسکونی بزرگ زندگی میکنند فراهم کند.

بررسی کامل سیستم تهویه صنعتی|عملکرد و انواع آن

مقاله
1
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه صنعتی به فناوری هایی گفته میشود که کیفیت هوای محیط را به میزان استاندارد میرساند تا افراد بتوانند به راحتی در شرایط استاندارد به فعالیت خود بپردازند. استفاده از سیستم تهویه صنعتی در کارخانه ها، کارگاه ها و مکان هایی که آلودگی دارند توصیه میشود. اصلی ترین روش برای کاهش میزان الودگی هوا تعویض هوای الوده داخل با هوای تمیز با استفاده از سیستم تهویه صنعتی است.

سیستم تهویه سالن و باشگاه ورزشی| 7 دلیل مهم استفاده از آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

سیستم تهویه سالن و باشگاه های ورزشی دارای اهمیت زیادی هستند. از آنجایی که در این اماکن تحرک بدنی بالایی وجود دارد وجود سیستمی که بتواند به سلامت ورزشکاران و تنفس راحت تر کمک کنید نیاز اساسی سالن و باشگاه های ورزشی است.

بررسی 9 تفاوت فن سانتریفیوژ و فن اکسیال

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

تفاوتی بین فن سانتریفیوژ و فن اکسیال وجود دارد که موجب میشود هر کدام از این فن ها برای کار خاصی کاربرد داشته باشند. بیشتر مردم تفاوت و کاربرد بین این دو فن را نمی دانند به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به تفاوت فن سانتریفیوژ و اکسیال بپردازیم.

از0 تا100 فن های اکسیال | فن اکسیال چیست؟

آموزشی
9
توسطمهندس داوود ایلخانی

فن های آکسیال (آکسیال axial در زبان لاتین به معنای محوری است) آن دسته از توربو ماشینها هستند که از طریق انتقال انرژی جنبشی حاصل از دوران تیغه های یک پروانه با یک سیال(هوا) جریان پیوسته و یکنواختی از سیال را ایجاد میکنند.

بررسی تخصصی بلوئر ساید چنل و انواع بلوئر صنعتی

مقاله
3
توسطمهندس داوود ایلخانی

با پا گذاشتن به عرصه صنعت ، روز به روز بر تعداد و تنوع دستگاه ها ، فرآیند های قابل انجام در صنایع، تولید و ارائه گسترده خدمات مربوطه افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل با مجهز کردن سیستم های خود به دستگاه های پیشرفته تر شاهد بازدهی بالا و افزایش سرعت عمل مورد نظر خواهید بود. یکی از این دستگاه های ویژه، بلوئر صنعتی میباشد که قابلیت انجام انتقال و فشرده سازی سیالات گازی در فشار متوسط را دارا است.

طراحی سیستم تهویه صنعتی و ویژگی های مهم آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

به طور کلی به اقداماتی که باعث به وجود آمدن یک سیستم برای تهویه هوا و کاهش سطح تماس الودگی های مختلف صنعتی از جمله گرد و غبار بخارات سمی و... با کارکنان یک مجموعه شود طراحی سیستم تهویه صنعتی میگویند.

بررسی کامل طراحی سیستم تهویه اتاق رنگ

مقاله
8
توسطمهندس داوود ایلخانی

وجود ﯾﮏ ﺳﯿﺴﺘﻢ تهویه ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﮐﺎرآﻣﺪ از ﻣﻠﺰوﻣﺎت ﺑﺴﯿﺎر مهم و ﺣﯿﺎﺗﯽ در اتاق های رﻧﮓ است. به گونه ای که نبود ﭼﻨﯿﻦ ﺳﯿﺴﺘﻤﯽ ﻋﻼوه ﺑﺮ کاهش ﮐﯿﻔﯿﺖ رﻧﮓ آﻣﯿﺰی و وارد آﻣﺪن ﺧﺴﺎرت به تجهیزات ﻣﻮﺟﻮد در اﺗﺎق، ﺳﻼﻣﺘﯽ اﻓﺮاد را با خطرات جدی و جبران ناپذیری مواجه خواهد کرد.

بررسی هود اشپزخانه صنعتی و5 نکته مهم درباره آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

می دانیم که رطوبت بالا در کنار حرارت زیاد موجب آسیب به سقف و دیوار های آشپزخانه خواهد شد که اگر چربی موجود در بخارات آشپزخانه را هم به آن اضافه نماییم، روند تخریب مصالح سقف و دیوارها تشدید خواهد شد. با استفاده از هود اشپزخانه صنعتی میتوانید از این اتفاق جلوگیری کنید. بیرون کردن چربی ،دود و بخارات موجود در فضای اشپزخانه میتواند نقش موثری در افزایش عمر ساختمان داشته باشد.

انواع سیستم تهویه صنعتی و کاربرد آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

انواع سیستم های تهویه را میتوان به سه دسته مکشی یا استخراجی ،تهویه دمشی یا فشاری و حالت سوم تهویه دمشی -مکشی که تلفیقی از دو سیستم قبل است تقسیم کرد.تهویه به معنای تأمین هوا با کیفیت مطلوب و بعضا شامل بارهای حرارتی و برودتی مورد نیاز یک فضای مشخص است که تأثیر مستقیم بر شرایط آسایش و بهداشت انسان دارد.

جت فن پارکینگی چیست و چه کاربردی دارد

مقاله
1
توسطمهندس داوود ایلخانی

جت فن پارکینگ به یکی از وسایل کاربردی و مهم برای پارکینگ های زیرزمینی و ساختمان های بزرگ تبدیل شده است. از آنجایی که پارکینگ ها محل تردد خودرو است میتوان انتظار جمع شدن دود و گاز های قابل اشتعال و خطرناک را داشت به همین دلیل جت فن پارکینگ میتواند در تهویه و خارج کردن آلودگی کمک زیادی کند. جت فن ها دلیل استفاده از پروفیل ویژه در پروانه و فرم خاص بدنه توانایی رسیدن به سرعت های دورانی بالا و جابه جایی حجم زیادی از هوا در فشار بالا را دارا می باشند.

بررسی اگزوز فن پشت بامی واهمیت آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

این ها همین طور که از اسمشان مشخص است در سقف ساختمان قرار میگیرند و بخش بیرونی آن نیز در بالای پشت بام قرار میگیرد.بنابراین استفاده از این فن می توان به گردش و تهویه محیط کمک بسیاری کند.فن پشت بامی از مدل های پرکاربرد فن است. هواکش پشت بامی برای استفاده های مختلفی بر روی سقف منازل و کارگاه های صنعتی و بیمارستانها نصب می شوند.

هواساز استخر چیست؟5 ویژگی و کاربرد مهم هواساز

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

رطوبت ایجاد شده در استخرهای سرپوشیده که در طبقات زیرین ساختمان واقع شده اند یکی از عوامل بسیار مهم در فرسایش و تخریب سازه و ساختمان هاست. علاوه بر این بالا بودن میزان بخار آب در محوطه استخر که بر اثر تبخیر سطحی از سطوح خیس مانند کاسه استخر، جکوزی، دوش های روباز و ... به وجود میآید باعث به خطر افتادن سلامت افراد حاضر در محوطه استخر و شناگران میشود. به همین دلیل وجود یک سیستم تهویه کارآمد و مناسب جهت تأمین هوای تازه موردنیاز افراد و کنترل رطوبت استخر از الزامات هر استخر است.

پلاگ فن چیست؟5 ویژگی مهم پلاگ فن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

یکی از نیاز های ضروری در هر صنعتی وجود جریان هوای تازه است. به همین منظور برای تخلیه گاز ،گرد و غبار و یا ورود هوای تازه از هواکش های صنعتی مانند انواع فن های سانتریفیوژ ،فن اکسیال و... استفاده میشودو اما نکته قابل توجه که باعث تمایز این فن از فن های گریز از مرکز شده این است که این فن ها اصولا بدون هوزینگ یا باکس ،جهت نصب مستقیم در ابعاد و ظرفیت های مختلف از1000 تا 100000 متر مکعب بر ساعت طراحی میشوند.

فن فشار مثبت آتش نشانی

مقاله
5
توسطمهندس داوود ایلخانی

کشف آتش يكي از بزرگترین اکتشافات بشر بود.امروزه اطفاء حریق در ساختمان هاي بلند يكي از مسایل بسیار حیاتی در ساختمان ها است و تخلیه افراد در زمان آتش سوزي يکي از دغدغه هاي طراحان و کارشناسان ايمني مي باشد. که موجبات ورود انسان به عصر فلز را پدید آورد. اما این کشف مفید میتواند تبدیل به پديده اي بسیار خطرناك گرددو خسارات جبران ناپذيري را به بار آورد.

کنترل رطوبت استخر و اهمیت آن

مقاله
0
توسطمهندس داوود ایلخانی

کنترل رطوبت استخر و مقدار آب تبخیری از یک استخر شنا موضوع مورد بحث در سال های اخیر بوده است، چون تبخير اندازه گیری شده از بسیاری از استخرها به ندرت با مقادیر محاسبه شده همخوانی داشته است. برای دستیابی به همخوانی بهتر بین محاسبات و مقادیر اندازه گیری شده، سازندگان رطوبت گیر استخرهای شنا ضرایب فعالیت را با توجه به نوع استخرها ساختند.

بررسی کامل تهویه مطبوع استخرهاي سرپوشیده

مقاله
1
توسطمهندس داوود ایلخانی

یکی از معضلات و مشکلات مهم در تهویه مطبوع استخرهاي سرپوشیده رطوبت حاصل از تبخیر آب حوضچه، جکوزي و سوناي بخار میباشد،به گونه ای که رطوبت استخر باعث فرسایش سریع در سازه و ادوات و تجهیزات استخر میگردد و معمولا مالکان استخر سالانه مبالغ زیادي صرف تعمیر،نوسازي و تعویض این ادوات می کنند و گاهی نیز پس از چند بار صرف هزینه از استفاده از استخر صرف نظر مینمایند.